Author Topic: Cennette İlk Sofra - Bilge Kadın  (Read 5 times)

Laplace

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2109
    • View Profile
Cennette İlk Sofra - Bilge Kadın
« on: October 23, 2018, 09:03:41 am »
Ekmeğe Fısıldayan Kadın Mine Ataman'ın beklenen kitabı "Cennette İlk Sofra - Bilge Kadın" kitabı çıktı.

Cennette İlk Sofra'da, geçmişten günümüze Anadolu uygarlıklarında ekmeğin, buğdayın ve insanın bilinmeyen öyküsü bizlerle buluşuyor. Ekmeği bugüne kadar anlatılanlardan çok farklı bir şekilde anlatıyor bize Mine Ataman.

".İnsan ve buğday yeryüzünün en kadim ikilisidir. Onlar mucizeyi birlikte gerçekleştirir. Her yeni ekmek dünyadaki yeni bir mucizenin habercisidir. Her seferinde bir tohum yollara düşer; kendini gerçekleştirmek, insanla buluşmak için. Buğday mucizesinde, bereketi, sabrı, paylaşımı gizler."

Bu kadim ikilinin hikâyesini merak edenler için Cennette İlk Sofra.
:

Marka uzmanı, amatör arkeolog, profesyonel yelkenci... Bir çok ünlü firmanın marka danışmanlıklarını da yapan Mine Ataman, hayatına giren minik bir bebek ile tüm alışkanlıklarını ve çalışma şeklini değiştirmiş, kariyerini farklı bir noktaya taşımıştır. Artık aşkla yaptığı ekmeğinin peşinden koşuyor.

Ekmek ile ilgili içerik üreten bir marka olan Mine ATAMAN Bread markasını kuran Ataman, gerçek bir ekmek ustası. Ekşi mayalı ekmek alanında kendi markasını oluşturan Mine Ataman, halen birçok markaya danışmanlık vermekte ve alanında çeşitli okul/üniversitelerde derslere katılmakta.

Mine Ataman Bread, unlu mamuller konusunda danışmanlık veren, inovatif projeler geliştiren, geleceğin konsept ve ürünleri hakkında tasarımlar yaratan ve ekmekle ilgili yaratıcı içerikler geliştiren fütürist bir marka. Pek çok ulusal ve yerel firmaya danışmanlık veren Mine Ataman Bread, aynı zamanda unlu mamuller marka danışmanlığı konusunda sektörde liderdir. Sektöre getirdiği yenilikçi ve farklı yaklaşımıyla pek çok markanın tercihi.

Özetle yazar, iktisatçı, arkeolog ve postmodern bir fırıncı Mine ATAMAN.

www.mineatamanbread.com

Share on Facebook Share on Twitter