Author Topic: Webdunya  (Read 57 times)

Laplace

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2107
    • View Profile
Webdunya
« on: September 16, 2018, 01:22:54 pm »
Site adresi: https://www.webdunya.com

Herkese merhaba. Teknoloji dünyası nasılda gelişiyor değil mi ? Her yeni bir güne uyanırken farklı bir teknoloji ile karşılaşıyoruz. Geçtiğimiz bugünlerde ise SpaceX 'in uzay turizmini başlatacağını duyar gibi olduk. Fakat biz bu kadar havalanmadan tamamen teknolojinin en saf haliyle bilgisayarınızda, telefonunuzda karşılaştığınız her hangi bir sorunları nasıl çözebileceğiniz biliyor musunuz ?

Bu konuda aklımıza gelen bir diğer şey ise karşılaştığımız sorunu internet ortamında aratmak yada çeşitli vb. forumlarda yazmaktan geçtiğini hepimiz biliyoruz. Fakat bundan da önemlisi işini profesyonelce yapan, karşılaştığınız sorunları videolu içerik olarak hazırlayabilen bir çok internet siteler mevcut. Mesela web dünya adlı internet sitesinde gezerken bir çok teknolojiye dayalı, boş içerik olmayan kullanıcıların karşılaştıkları sorunlara dayalı içerikler paylaşıldığını gördüm.


Açıkçası birde eğer bir sorunla karşılaşırsanız yöneticilere soru sorabilmek adına açılmış olan bir teknoloji sorucevap platformu mevcut. Şuanda bu platforma göz attığımda ise 300 küsür kullanıcının kayıt olması beni tatmin ettiği sayılabilir açıkçası. Birde adamlar bununla kalmayıp bazı sorunlar için program vs. indirmemiz gerekebiliyor. Bunlar kendileri sitelerinde program indirme bölümü de açmışlar.


Hem bu sayede sorununuza cevap bulurken hemde güvenilir bir kaynaktan program indirebiliyorsunuz. Açıkçası benim çok hoşuma giden bir site oldu. Fakat diğer pek çok clickbait haberler yapmak yerine asıl teknoloji hakkında bilgiye önem veren neyin nasıl olduğunu, karşınıza gelen sorunları nasıl çözebileceğinizi ve bazı teknolojik terimler hakkında bilgi veren bu sitede diğer bir şey ise çeşitli yazılım dillerini öğrenebilmeniz de mümkündür. Hem bu sayede boş internet sitelerinde vakit geçirmek yerine bu internet sitesinde bir şeyler öğrenebilir ve bir sorununuz olduğunuzda danışabileceğim adreslerden biri olarak görmekteyim. Eğer merak ediyorsanız sitenin adresini aşağıya bırakıyorum. Amacım övmek değil fakat emek verip belirli yerlere gelemeyen sitelere bakmamızda bizim açımızdan yararlı olacağına inanıyorum açıkçası.

Share on Facebook Share on Twitter